Bankalar

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu

Denizbank bireysel emeklilik sistemi ile siz de emekliliğinizi güvence altına alın ve emeklilik süresince normal çalışma yaşantınızdaki kazançtan ödün vermeyin. BES Sistemi sayesinde rahat ve huzurlu bir emeklilik yaşayın.

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi, emekliliğiniz süresince rahat yaşayabilmeniz ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilmeniz için mevcut sosyal güvenlik ve kamu emeklilik planlarınızın tamamlayıcısı olarak oluşturulmuş bireysel emeklilik sistemidir. Sistem, isteklerinize göre en uygun yöntemleri kullanarak tasarruf yapmanızı, şeffaflık içinde bu tasarrufları garanti altına almanızı ve birikimlerinizi yatırıma yönlendirmeyi amaçlamaktadır.

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi Güvenilir midir?

Denizbank Bireysel Emeklilik sistemi güvenlidir çünkü sistem, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Bağımsız Denetim Kuruluşları tarafından denetlenmektedir. Emeklilik Denetleme Merkezi ve Takas ve Saklama Bankası günlük olarak denetim ve gözetim işlevini yerine getirmektedir. Emeklilik şirketi mali sıkıntıya düşse bile, birikimlerinizi dilediğiniz zaman tahsil etmekte sorun yaşamayacaksınız. Paranız emeklilik şirketi hesabınızda değil Takas ve Saklama Bankası hesabınızda tutulur.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemine Katılmak İçin Ne Kadar Ödemek Gereklidir?

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi giriş ücreti, emeklilik planınızın teklif tarihinde geçerli olan Aylık Brüt Asgari Ücret tutarına göre belirlenir. İlk girişte ödenen giriş ücreti 120 TL’dir. 4 eşit taksitte tahsil edilecektir. Kalan tutar 5 yıl ertelenmiştir. Katkıda bulunan kişi, emeklilik sisteminden ayrılmayı seçmesi durumunda giriş ücretini ödemek, bu emeklilik planını konsolidasyon yoluyla başka bir şirketteki başka bir emeklilik planına bırakmak veya birikimlerini bu 5 yıllık ertelemeden önce başka bir şirkete aktarmaktır. 

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank bireysel emeklilik başvurusu online veya şube aracılığı ile yapılır. Online olarak bu işlem Denizbank internet sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. Denizbank bireysel emeklilik başvurusu yapabilmek için 18 yaş sınırı doldurulmuş olması gerekmekte ve ayrıca kişinin belgelenebilir bir gelire sahip olması gerekmektedir. Denizbank zorunlu bireysel emeklilik başvurusu istenilirse şube aracılığı ile yapılabilmektedir. Denizbank zorunlu bireysel emeklilik başvurusu yaptırmak isteyen kişi kimlik fotokopisi ve aslı ile birlikte şubeye müracaat ederek bu ayrıcalıktan yararlanmaya başlayabilmektedirler.

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu yazımızı beğendiyseniz Bankalar kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu