İş Fikirleri

El İşi Yaparak Para Kazanmak

El işi yaparak para kazanmak, ev hanımlarının mutlaka denemek isteyeceği, son derece keyifli olan iş fikirleri arasındadır. Annelerimiz, geçmişte hep el işi ile ilgilenir ve kendilerine bir meşgale bulurlardı, çoğu zaman bu el işlerinden hiçbir ücret almaz, sadece keyif aldıkları için ilgilenirlerdi.

El İşi Yaparak Para Kazanmak
El İşi Yaparak Para Kazanmak

El işi yaparak para kazanmak istiyorsanız, o birbirinden değerli el emeklerinizi para kazanmak için kullanabilirsiniz. El işi yapılan, sabunluklar, havlular, mutfak aksesuarları gibi pek çok tasarımı yapabilir ve bunlardan para kazanabilirsiniz.

  • Lif Yapın
  • Havlu Yapın
  • Dantel-Örtü Yapın
  • Kazak Örün
  • Bere Örün

El İşi Yaparak Para Kazanmak

Lif Yapın

El işi yaparak para kazanmak listemizin ilki sürekli kullandığımız lifler. Banyoda kullandığımız liflerin el işi ile yapılmış olanları oldukça pahalı. Yaklaşık 40 TL gibi rakamlara satılan bu el işi harika eserler, evden çalışan ve para kazanmaya çalışan bayanların bütçesine de ciddi katkı yapıyor. Ev yapımı bu lifler son derece yüksek kazanç elde ettirme potansiyeline sahip. Bu işi yapanlar günde 1 ile 2 adet arasında lif örmenin mümkün olduğunu söylüyor. 

Havlu Yapın

Eminönü’nde sade ve düz çok fazla havlu var. Bunlar 5-10 liraya satın alınıyor. Sade ve düz olarak satılan bu havluları satın alıp, elinizle örerek 40-50 TL’ye satabilirsiniz. Havluların örülmesi genelde çok uzun sürmüyor, kısa sürede hızlıca örüp satabilirsiniz.

Dantel-Örtü Yapın

Ev eşyalarında kullanılan dantel ve benzeri örtüler hala popülerler. Ev eşyalarına dizilen bu örtüleri örerek çok iyi gelirler elde edebiliyorsunuz. Bu tarz dantel ve örtüler ile aylık bazda iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz. 

Kazak Örün

 Kışın öreceğiniz bir kazak ile sizce ne kadar para kazanabilirsiniz? Biliyorsunuz ki kazaklar çok pahalı, el işi kazaklar ise çok daha pahalı. Ortalama el işi bir kazak yaklaşık 300 TL’ye satılıyor ve söylenene göre bu kazaklar yaklaşık 3-4 günde örülüyor. Örgü maliyetlerinin de yaklaşık 20-30 lira olduğunu söyleyen ev hanımları, kazak örerek iyi bir gelir elde edeceğini düşünüyor. 

Bere Örün

El işi yaparak para kazanmak istiyorsanız, bere örebilirsiniz. Bildiğiniz gibi bere, kış aylarının vazgeçilmezlerinden biridir ve iyi bir el işi beresi yaklaşık 50-60 TL gibi rakamlara satılmaktadır. Günde bir iki bere örerek sizlerde bu rakamları çok kolay ve rahat bir şekilde kazanabilirsiniz. 

Kazançları Artırmak İçin Ne Yapmalı?

El işinizde kazançlarınızı artırmak istiyorsanız, bir ekip kurabilir ve ekiplere beraber üreterek çok yüksek kazanç rakamlarına ulaşabilirsiniz. Ekip ile çalışanlar her zaman çok daha yüksek rakamlarda paralar kazanabilmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu