İş Fikirleri

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde sabun paketleme işi, ev hanımlarından öğrencilere, emeklilerden işsizlere kadar pek çok kişinin yapabileceği çok karlı iş fikirleri arasındadır. Bildiğiniz gibi sabun, özellikle Türk halkında tuvalet sonrası hijyen konusunda en çok kullanılan şeylerden biridir.

Evde Sabun Paketleme İşi
Evde Sabun Paketleme İşi

Sabun, paketlerde satıldığı için, her bir sabunun ayrı ayrı paketlenmesi gerekiyor, bu da firmalar için ciddi bir işgücü gereksinimi ve masrafa neden oluyor. Firmalar, sabun paketleme işlerini evden çalışan emeklilere, öğrencilere ve işsizlere vererek hızlı bir şekilde kazanç elde etmesini sağlıyor. Peki evde sabun paketleme işi para kazandırıyor mu? Bu işle ayda ne kadar para kazanabilirim?

Evde Sabun Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Sabun paketleme işi için, evlere ek iş veren firmalardan herhangi birine başvuru yaptığınız zaman, firmalar sizlere hızlı bir şekilde sabunları gönderiyorlar. Tek seferde birçok kolide 150-500 arası gönderilen sabunları tek tek paketliyor ve bu sabunlardan güzel bir gelir elde edebiliyorsunuz. Her bir sabun için ortalama 0,05 TL ile 0.10 TL olarak ücretlendiriliyorsunuz. Bu şekilde haftada 1000-5000 arası teslim edilen sabunları paketlemeniz gerekiyor.

Evde Sabun Paketleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Sabun paketleme işi ile son derece iyi gelir elde edebilirsiniz. Genelde firmalar her bir sabunun paketlenmesi için 10 kuruş ödüyorlar. Günde 1000 adet sabunu paketlediğiniz zaman yaklaşık 100 lira gelir elde edebiliyorsunuz. Evde sabun paketleme işi bu şekilde hızlı gelir elde etmenizi sağlayabilir. Bu işten günde 30-40 lira kazanan olduğu gibi aynı şekilde 100-150 lira gelir elde etmeniz de mümkün. Üretim işi olduğu için ne kadar para kazanacağınız ne kadar hızlı üreteceğinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Sabun Paketleme İşi Nasıl Alınır?

Sabun paketleme işi alabilmek için, evden ek iş veren firmalara gitmeniz ve bu firmalara başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuzu onaylayan firmalar, hızlı bir şekilde sabun paketleme işini size verecektir. Sizlere 1000 adet ile 5000 adet arası verilen sabunları tek tek paketleyip kolilere koymanız gerekecek ve bu şekilde kar etmeniz sağlanacaktır. Sabun paketleme işini yaparak bu şekilde ciddi anlamda kar elde edebilirsiniz. 

Sabun Paketleyerek Ayda Ne Kadar Kazanırım?

Evde sabun paketleme işi yaparak aylık bazda ciddi kar elde edebilirsiniz. Günde 500 sabun paketlersen aylık kazancınız 1500 lira olurken, günde 1000 sabun paketlerseniz aylık yaklaşık 3000 lira gelir elde edebilirsiniz. Bu şekilde para kazanan çok fazla kişi bulunmaktadır. 

Kaynak: Para Ekstra

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu