Kredi Kartları

Kredi Kartı Limiti Arttırmanın 5 Faydası

Kredi kartı limiti ne kadar az ise kendimizi frenleyebilir ve gereksiz alışveriş yapmaktan kaçınabiliriz mantığı hepimizde vardır. Ancak limit arttırmanın faydaları da bulunmaktadır. Şimdi size bu faydalardan bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Limiti Arttırmanın 5 Faydası
Kredi Kartı Limiti Arttırmanın 5 Faydası

Kredi kartı kullanımı günümüzde birçok banka müşterisinin tercih ettiği bir durumdur. Kredi kartı kullanımı dikkatli ve kontrollü olunmadığı taktirde kişi açısından tehlikeli olsa da bilinçli kullanılması durumunda oldukça işe yarar özellikleri bulunmaktadır. Birçok kişi harcamalarını kontrol edememekten korktuğu için kredi kartı limiti düşük tutmaktadır. Bazı müşteriler ise bankalarına kredi kartı limitlerinin yetersiz olduğu durumlarda kart limitini anında arttırma yetkisi vermektedirler.

Kredi Kartı Limit Arttırmanın Faydaları

Kredi Notunu Arttırmak

Kredi notu müşterilerin bankalar açısından güvenilirliğinin bir ölçüsüdür. Müşterinin yaptığı harcamaların düzenli olarak ödenmesi kredi notunun yüksek olması için son derece önemlidir. Ülkemizde 9 bankanın ortaklığı ile oluşturulan ve hesaplanan kredi notu kredi kullanmak isteyen müşteriler için sen derece önemlidir. Kredi notu düşük olan birisinin kolayca kredi kullanması muhtemel değildir. Kredi kartı limiti arttırılarak aylık daha fazla harcama ve tabi ki buna bağlı olarak daha fazla ödeme yapılabilir. Bu durum kişinin ödeme sıklığını arttıracağı için kredi notunun da artmasını sağlayacaktır.

Faiz ya da Vade Farkı Ödemeden Taksit İmkânı 

Bazı firmalar alınan ürün için faiz uygulamasını vade farksız yapsalar da çoğu mağaza ve firma taksit yapmak için ekstra faiz koymaktadır. Bu vade farkı bazı ürünlerin fiyatının önemli derecede değişmesine sebep olabilmektedir. Böyle durumlarda taksit uygulaması banka tarafından ücretsiz sağlanabilmektedir. Kişi harcamayı kredi kartı üzerinden yapar, daha sonra da müşterisi olduğu bankanın internet şubesinden harcama için taksit uygulaması yapabilir. 

Kaynak: https://www.vaynat.com/kredi-borcu-sorgulama-e-devlet-kredi-borc-ogrenme/

Firma Tarafından Taksit Yapılmayan Ürünlerde Taksit İmkânı

Bazı durumlarda ürünü satan firmalar ürün için herhangi bir taksit imkânı sunmamaktadır. Bu gibi durumlarda ürünü taksit ile almak isteyen, tek seferde bu miktarı ödeyemeyecek durumda olan müşteriler taksit imkânından yararlanmak istemektedirler. Kredi kartı limiti arttırmanın faydalarından birisi de normalde herhangi bir şekilde taksit yapılmayan ürünü kredi kartı ile ödedikten sonra müşteri banka ile iletişime geçerek ürün için taksit yapılmasını talep edebilir. Bu işlem çoğu durumda bazı taksitlendirme ücreti içerse de birçok müşteri için kurtarıcı olmaktadır. 

Nakit Parayı İdareli Kullanma İmkânı

Kredi kartına sahip olan kişilerin ay boyunca nakit paralarını harcamaları gerekmez. Kredi kartı ile ödeme yaptıkları sürece bankaya aylık olarak borçlanırlar ve bu borçlarını sürekli kontrol ederek ay sonunda toplu olarak ödeyebilirler. Bu durum kişinin nakit seviyesini kontrol etmesini kolaylaştırır ve tek seferde toplu bir ödeme yapılacağı için paranın kontrolü kolaylaşır. Bu nedenle kredi kartı limiti arttırılarak harcamaların hepsi bu şekilde yapılabilir. 

Puan Kazanma İmkânı

Kredi kartı kullanan müşteriler bankalarından puan kazanırlar ve bu puanları ilerleyen dönemlerde kullanabilirler. Daha yüksek limiti olan müşteriler daha çok harcama yaptıkları için daha çok puan kazanırlar. 

Kaynak: Kredibilite

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu