EkonomiBankalarKredi Kartları

Kredi Kartı Limiti Maaşın Kaç Katıdır?

Kredi kartı limiti ne kadar yüksek olursa size verilen kart limiti de bir o kadar yüksek olmaktadır. Peki bu oranlar nedir? Maaşın kaç katına kadar kredi kartı limiti verilmektedir? Bu soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi kart kullanımları, büyük bir ihtiyaca dönüşmeye devam ediyor. Kredi kart başvurusunda bulunan kişiler kartlarında kullanacakları limitlerin ne kadar olacağını merak ediyor. 2020 yılı baz alınarak bakıldığı zaman aldığınız maaşa göre kredi kartı limitleri de değişkenlik göstermektedir.

Fakat genel olarak maaşın kaç katı  olarak limit belirlenmesi yapılıyor diye incelediğimiz zaman maaşın 2 katı  olduğunu söyleyebiliriz. Fakat aldığınız maaşa  göre kredi kartı limiti bazen 2 değil 3 katı olduğu zamanlar  olabiliyor. Eğer ki kredi kartı kullanıcısı 1 yıl boyunca ödemelerde herhangi bir sıkıntı yaratmayarak düzenli yapmışsa o zaman kredi kartında ki limit 4 katına kadar çıkabiliyor. Burada önemli olan ise ödemelerin mümkün mertebe düzenli şekilde yapılması ve aksatılmamasıdır. Uzun süreli kredi kart kullanımlarından sonra doğal olarak kredi kartı limitlerinde de tatmin edici bir belirleme yapılmaktadır.

Kredi Kartı Limit Nasıl Belirleniyor? Nelere Bakılıyor?

Kredi kartı limiti belirlenmesinde şüphesiz en önemli faktörlerden biri de bir yerde çalışıyor olmanızdır. Zaten bir yerde çalışmıyorsanız, bankalar tarafından sizlere kredi kartı  sunulması  mümkün olmayabilir.   Bu durum biraz da çok istisnai olarak karşımıza çıkmaktadır. Kart kullanmaya başladıktan sonra ilk yıl  kartı nasıl kullandığınıza dair bir inceleme yapılmaya başlanmış olacaktır. Toplam belgelenebilir gelirinize göre belirlenen kredi kartı limiti ise 2 katı şeklinde  olacaktır. İlk yıldan sonraki yıllarda kredi kartı limitlerinde son  durum ne olacağına bakıldığı zaman toplam belgelenebilir gelirinizin bu sefer 4 katına çıkartılmış olacaktır.

Kredi Kartı Limiti Maaşın Kaç Katıdır?

Kredi Kartı Limit Artışı Ne Zaman Olur?

Kredi kartı kullanan kişiler için bazı zamanlar kredi kartında yer alan limit çok fazla yeterli olmayabiliyor. Böyle bir durumda da bankanın hemen kredi kartı limitinin artışı yapması bekleniyor. Fakat bu durum sizler istediğiniz an olacak diye bir kayda söz konusu değil. Çünkü kredi kartınızın limitinin daha fazla arttırılması adına bir yılı mutlaka tamamlamalısınız.  Bir yıllık kredi kart kullanımlarından sonra ise kredi kartı limiti artış söz konusu olmaktadır. Limit artışında da yine maaşlarınız dikkate alınır. Kredi kartınızın limitle ilgili olarak bir sonraki daha artışın olması içinde o zaman 2 yılı tamamlamalısınız.

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu