Krediler

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yolları Nelerdir?

Ücretsiz kredi notu öğrenme yollarını bu yazımızda sizler için derledik. Kredi notu, bankalar ile ilişkilerde kişilerin en büyük yardımcılarından biridir. Düşük kredi notları, bankalarla sorunlu ilişkilerde olunmasını sağlamaktadır.

Kredi notu öğrenimi için yapılacak işlemler arasında ücretli ve ücretsiz seçenekler bulunmaktadır. Kredi notunun ücretsiz bir şekilde öğrenilebilmesi için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu 4 farklı yöntemi kullanarak, Türkiye Bankalar Birliği içerisinde yer alan ve Türkiye’deki tüm bankalarla alakalı işlemlerinizde en büyük yardımcınız olan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Banka Gişeleri Üzerinden Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz kredi notu öğrenme yollarından ilki i, banka gişeleri aracılığıyladır. Bankalar üzerinden yapacağınız herhangi bir işlem için gittiğinizde veya sadece kredi notu öğrenme amacıyla da gidebilirsiniz. Bankaya gittiğinizde gişede yer alan görevliye kredi notunuzu öğrenmek istediğiniz belirttiğinizde, hiçbir ek ücret ödemeden kredi notunuzu öğrenebileceksiniz.

Beyaz Eşya Satan Mağazalar Üzerinden Kredi Notunu Öğrenme

Ücretsiz kredi notu öğrenme işlemlerinden bir diğeri ise, beyaz eşya satımı gerçekleştiren mağazalardır. Beyaz eşya satımı gerçekleştiren mağazalar, Findeks tarafından oluşturulmuş olan ticari işlemlere özel kredi sorgulama paketlerine sahiptirler.

Beyaz eşya satımı gerçekleştiren mağazalarda kredi notu sorgulama paketlerinin kullanılmasının en büyük nedeni ise, senetle veya elden taksitli bir şekilde satışını yapacakları ürünlerin, güvenilir kişilere verildiğinden emin olmak istemeleridir.

Bu sebeple Türkiye’de adını duyurmuş tüm beyaz eşya satımı gerçekleştiren mağazalar aracılığıyla yapacağınız alışveriş sırasında talep etmeniz durumunda, ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Oto Galericiler Üzerinden Kredi Notunu Öğrenme

Oto Galeri işi yapan kişiler, satacakları arabaları senet üzerinden taksitlendirerek de satmaktadırlar. Taksitlendirme yapacaklarından dolayı, Findeks’in ticari risk sorgulama paketlerini kullanmaktadırlar. Sizlerde oto galericilere yapacağınız taleplerle, kredi notunuzu ücretsiz bir şekilde öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kredi Risk Raporunu Öğrenme

2019 yılı içerisinde yapılan duyuru neticesinde, E-Devlet üzerinden kredi geçmişlerinin görüntülenebileceği belirtilmiştir. Bu sayede tüm vatandaşlar, ayda 1 defa olacak şekilde mevcut kredi limitlerini ve kredi geçmişlerini E-Devlet üzerinden öğrenebileceklerdir.

E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra, arama kısmına “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” yazarak ilgili bölüme gidilmeli ve gerekli olan başvuru işlemi gerçekleştirilmelidir. Başvuru işleminden sonra kısa mesaj ile bilgilendirme sağlanarak ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yolları Nelerdir? yazımızı beğendiyseniz Findeks Kredi Notu Öğrenme yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Kaynak: sondakikafinans.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu