BankalarEkonomi

Yapı Kredi Vadesiz Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mobil Bankacılık Uygulaması Üzerinden Vadesiz Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır

YAPIKREDİ MOBİL BANKACILIK UYGULAMASI ÜZERİNDEN VADESİZ HESAP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Mobil Bankacılık Nedir?

Yapıkredi mobil bankacılık uygulaması ile dilediğiniz yerde ve zamanda bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sahip olduğunuz akıllı cihazınıza uygun marketten mobil bankacılık uygulamasını indirerek bireysel kredi, fon, döviz hesaplama, faiz ve kur fiyatlarını takip etme gibi finansal hizmetlerden aynı zamanda ürün-kampanaya bilgilerine erişim, size en yakın şube veya atm bilgilerine ulaşma gibi hizmetlerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Uygulaması Üzerinden Vadesiz Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır

Vadesiz Hesap Nedir?

Vadesiz hesap belli olmayan bir süre için yatırılacak olan paraya açılan, yatırılan paranın da her zaman çekilebildiği banka hesabıdır. Vadeli hesaplardaki gibi bir faiz getirisi olmadığında dolayı güvenli bir şekilde para saklama aracı olarak görülebilir. Vadesiz hesabınızı ister kurumsal olarak ister bireysel olarak açabilirsiniz. Aynı zamanda altın ve dövizlerin saklanmasına yönelik farklı tür vadesiz hesaplar açılabilir. Döviz için açacağınız vadesiz hesaplarda her yabancı para birimi için ayrı bir hesap açmanız gerekmektedir örneğin vadesiz Euro hesabı veya vadesiz ABD doları gibi. Aynı para birimi üzerinden en fazla 3 tane hesap açabilirsiniz. Örneğin 2 adet İngiliz Sterlini vadesiz hesabınız varsa 1 tane daha İngiliz Sterlini hesabı açabilirsiniz. 3’ün üzerinde yeni bir hesap açmak için şubelere başvurmanız gerekmektedir.

Mobil Bankacılık Uygulaması Üzerinden Vadesiz Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır

Uygulama ile Vadesiz Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mobil bankacılık uygulamasına T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan panelden “Hesaplarım” menüsüne girin. Bu ekranda vadesiz hesaplarım, vadeli mevduatlarım, esnek hesap başvurusu ve limit arttırımı gibi birçok seçenek açılacak. Vadesiz hesaplarım seçeneğine tıkladıktan sonra açılan ekranda sağ alt köşede mavi yuvarlak içerisindeki “+” sembolüne tıklayın. Bu ekranda hesabınıza bir isim verin ve yatırılacak olan paranın birimini seçin. Daha sonra Aydınlatma Metni ve Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktrılmasına İlişkin Rıza Metni’ni okuyun ve okuduktan sonra onaylıyorum kutucuğunu işaretleyip devam butonuna basın. Onay verdikten sonra işlem bilgilerinin doğruluğunu teyit etmeniz için hesap türü, hesap adı ve para birimi bilgilerinizi kontrol edin ve herhangi bir yanlışlık olmadığını düşünüyorsanız onay butonuna tıklayarak hesabınızı açabilirsiniz.

Onay verdiğiniz hesabınızın hesap cüzdanını mevduat kabulüne ilişkin hesabın varlığını hukuken ispatlayıcı bir belge olma özelliğine sahip olduğundan dolayı dilerseniz şubelere başvurarak teslim alabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Uygulaması Üzerinden Vadesiz Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu